Graveloza Series

Graveloza to mutacja znanej i popularnej cyklozy. Rozprzestrzenia się niekontrolowanie, szczególnie w kręgach kolarskich, ale nie tylko. Coraz częściej zdarzają się ogniska gravelozy w grupach spoza półświatka cyklistów czy nawet ludzi związanych ze sportem. Widać, że graveloza już nie wybiera. Kolarze, biegacze, wspinacze, survivalowcy czy nawet hipsterzy… Epidemia gravelozy zaczęła się już kilka lat temu jednak rozpędu nabrała w roku 2020 a szczyt zachorowań przewiduje się na lato i jesień roku 2021.

Nie ma i  nie będzie na nią szczepionki, pozostaje leczenie zachowawcze. Na podstawie obserwacji historii choroby oraz wielu przypadków najskuteczniejsze okazują się cykliczne i regularnie odbywające się ustawki. Kuracja polega na leczeniu grupowym. Cały zabieg zaczyna się wcześnie rano i trwa zazwyczaj kilka godzin. Pacjenci biorący udział w leczeniu najczęściej znają tylko orientacyjny przebieg trasy zabiegu i czas trwania jednej kuracji. Bardzo ważny jest element zaskoczenia i dreszczyk emocji wywoływany wyjściem poza strefę komfortu. Praktykowane są marznące dłonie i stopy, podmuchy zimnego lub gorącego powietrza, kąpiele błotne skupiające się na odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz twarzy. Plecy są równomiernie i samodzielnie ochlapywane wprost spod tylnego koła pacjenta. Twarz natomiast wprost spod koła pacjenta jadącego przed nim. W porze letniej zamiast błota stosuje się kurz i pył unoszący się z nieutwardzonych nawierzchni dróg. Ważnym i nieuniknionym elementem kuracji są nagłe i niespodziewane przygody jak przebite dętki, złamane haki czy odkręcające się korby!

Podczas zabiegu pacjenci jadą w grupie utrzymując stałe tempo dostosowane do możliwości wszystkich uczestników. Zdarzają się oczywiście mocniejsze akcenty wywoływane przez chwilowe ataki u osobników najbardziej dotkniętych gravelozą oraz przerwy w celu uzupełnienia płynów i kalorii czy zrobieniu pamiątkowych fotografii. Typowa jednodniowa kuracja gravelozy kończy się wspólną kawą i  przekąską węglowodanową w różnorakiej postaci 😉 

Bieżące informacje o kolejnych edycjach Gravelozy znajdziecie na naszym profilu na fb w sekcji wydarzenia. Aktualnie ze względu na panującą sytuację spotkamy się najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia na Mazowszu!

Przewiń do góry